CALAMUS - EKSPOZYTORY.EU

 

O walorach użytkowych i wizualnych nie decyduje przypadek. Każdy przedmiot wyprodukowany przez nas jest owocem przemyśleń, analiz i konsultacji z klientem. Projektując nowy ekspozytor wykonujemy liczne próby i prototypy. W naszych ekspozytorach łaczymy wiele technik oraz zaawansowanych technologii jak druk UV, sitodruk, obróbka laserowa i CNC.

MATERIAŁY:

TEKTURA

Tektura jest materiałem papierniczym używanym do produkcji różnego rodzaju opakowań oraz standów i ekspozytorów reklamowych. Tekturę dzielimy na tekturę litą i falistą. Tektura lita to najgrubszy materiał papierniczy, który powstał poprzez sklejenie kilku warstw. Tektura falista natomiast składa się z zewnętrznych gładkich arkuszy o różnej gramaturze oraz falowanych wewnętrznych warstw. Istnieje wiele rodzajów tektury falistej, która dzięki zróżnicowanym parametrom technicznym ma różne zastosowania praktyczne w różnych branżach, także w przemyśle reklamowym – standy, ekspozytory, stojaki. W tekturach trzywarstwowych występują trzy najbardziej popularne typy fal: fala B, C oraz fala E (mikrofala). Tektury pięciowarstwowe i siedmiowarstwowe powstają natomiast z połączneia powyższych typów fal (np. fala BC, EB, BCA  itd.). Przy produkcji naszych standów, stojaków i ekspozytorów korzystamy z wysokiej jakości  tektury falistej kilkuwarstwowej o idealnej bieli i gładkiej powierzchni oraz litego kartonu 1,5 mm, karonu jednostronnie powlekanego 1,1 mm.

PLEKSI

Pleksi (plexiglas, szkło akrylowe) to tworzywo wykorzystywane także w branży reklamowej, odporne na działanie promieni UV i wody. Jest to bezkonkurencyjny materiał, który z łatwością poddaje się termoformowaniu, obróbce laserowej, mechanicznej CNC, grawerce oraz pozwala na łatwe i mocne klejenie. Dostępny w różnych wersjach wykończenia powierzchni (płyty transparentne, satynowe, lustrzane) oraz w szerokiej gamie kolorystycznej. Pleksi to idealny materiał na oryginalne i eleganckie formy przestrzenne stosowane w szeroko pojętej reklamie i ekspozycji produktów.

PCW i PŁYTY warstwowe typu SANDWICH

PCW to tani i niezawodny materiał dający się świetnie obrabiać mechanicznie, kleić i oklejać foliami. Sprawdzony także jako materiał pod zadruk UV i sitodruk. Wykonujemy z niego najczęściej potykacze i tablice.

Płyty warstwowe to tworzywo sztywne, grube a prz tym lekkie i podatne na obróbkę mechaniczną i nadruk. Polecamy opracowaną przez nas nowatorską linię displayów z tych materiałów.

POLIWĘGLAN, POLIAMID i INNE

Na życzenie klienta jesteśmy w stanie wykonać produkty prawie z każdego tworzywa sztucznego.